CZESKA SZWAJCARIA


 

CZESKA SZWAJCARIA

07:00 wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Czeska Szwajcaria to najmłodszy Park Narodowy w Republice Czeskiej. Obszar ten znajduje się w miejscach, gdzie rzeka Łaba opuszcza Republikę Czeską. Nawiązuje on do Parku Narodowego –Szwajcaria Saska po stronie niemieckiej.

•    Przejście malowniczą trasą do Prawczickiej Bramy  – największa skalna brama Europy i prawdziwa ikona tego terenu. Ta formacja skalna stanowi symbol Czeskiej Szwajcarii i główny punkt wycieczek krajoznawczych. W skład kompleksu wchodzi kilka tarasów widokowych – jeden leży u podnóża Bramy Prawczickiej, natomiast pozostałe znajdują się na okolicznych skałach, o kilkadziesiąt metrów wyżej. Z wszystkich tarasów roztacza się przepiękny widok na wzniesienia Szwajcarii Czeskiej i Saskiej, jak również na bardziej odległe zakątki krainy.

•    Przejazd do Mezni Louki – spływ łódkami malowniczą doliną rzeki Kamienicy. Ten piękny zakątek, skomponowany przez naturę z wody, lasów i skał, obejrzeć można tylko przemieszczając się pieszo albo łodzią.

•    Przejazd do Pańskiej Skały – wulkanicznej formacji bazaltowej. Od roku  1895 formacja ta oraz jej okolica jest najstarszym rezerwatem w Republice Czeskiej. Przy skale znajduje się małe malownicze jeziorko z nenufarami. Dzięki romantycznemu wizerunkowi tej formacji, miejsce często wykorzystywane jest przez ekipy filmowe.

     Ok. 20:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

CENA: 90 ZŁ/os

Cena zawiera:
•    transport
•    usługę przewodnicką
•    ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu ok. 250 CZK/os. (spływ łódkami turystycznymi i Prawczicka Brama )

Galeria

 

Udostępnij:

Zapytaj o wycieczkę